14/09/2018

“Niebawem inauguracja Roku Akademickiego 2018/19. Niezmiennie jest to dla nas doniosła, ważna chwila.  W tym roku szczególnie pragniemy uczcić ten dzień.

Gościem specjalnym bowiem będzie  Profesor Joachim Bauer, znany niemiecki neurobiolog, lekarz, psychiatra i psychoterapeuta. Pan profesor wygłosi 28 września 2018 roku wykład inauguracyjny w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum. Wykład odbędzie się w auli, w Zespole Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica przy al. 3 Maja 1a w Szczecinie.

Joachim Bauer, profesor dr n. med., neurobiolog, lekarz, psychiatra i psychoterapeuta, wykłada i prowadzi badania na Uniwersytecie we Fryburgu. Jest jednym z bardziej znanych    i uznanych specjalistów w dziedzinie psychosomatyki.

Za swoją pracę badawczą otrzymał prestiżową nagrodę Organon

alt=

By Joachim Bauer – Joachim Bauer, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38166724″

Niemieckiego Towarzystwa Psychiatrii Biologicznej. Jego wieloletnia praca i badania w dziedzinach neurobiologii, psychiatrii klinicznej i praktyki psychoterapeutycznej zaowocowały bogatymi rozpoznaniami i przełomowymi publikacjami zarówno w obszarze literatury fachowej, jak i w postaci książek popularnonaukowych. W swojej pracy naukowej Bauer szczególną uwagę poświęca badaniu czynników wpływających na stan zdrowia i kondycję psychiczną nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

Kierował zakrojonym na szeroką projektem badawczym dotyczącym m.in. wpływu uważności (MBSR) na efekty uczenia się i nauczania. Jest założycielem i dyrektorem Instytutu Zdrowia Pracowników Szkolnictwa w Monachium. Kieruje zainicjowanym przez rząd Bawarii Programem Profilaktyki Zdrowotnej Nauczycieli.

Jak nikt inny, Joachim Bauer pokazuje nowe perspektywy, dzięki którym szkoła może stać się miejscem przyjaznym dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego i prawdziwie przygotować człowieka do życia, uczyć wiary w siebie, wewnętrznej motywacji, wiedzy, oraz kompetencji społecznych i emocjonalnych.

Joachim Bauer jest autorem licznych publikacji i książek popularnonaukowych, dobrze znanych polskim czytelnikom: „Empatia. Co potrafią lustrzane neurony”, PWN, Warszawa 2009; „Granica bólu. O źródłach agresji i przemocy”, Dobra Literatura, Słupsk 2015; „Co z tą szkołą”, Dobra Literatura, Słupsk 2015 oraz książek w Polsce nie przełożonych, m. in.:

Das Gedächtnis des Körpers. Wie Beziehungen und Lebensstile unsere Gene steuern (Pamięć ciała. Jak relacje i styl życia sterują naszymi genami); bestsellera na liście tygodnika Der Spiegel: Arbeit. Warum unser Glück von ihr abhängt und warum sie uns krank macht (Praca – źródło szczęścia i przyczyna chorób) oraz pracy Selbststeuerung. Die Wiederentdeckung des freien Willens (Samosterowność. Powrót wolnej woli)”

Liczymy na Państwa obecność. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie Państwa obecności droga mailową: a.erpel@cb.szczecin.pl lub telefoniczną: 91 48 38 164

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content