- REKRUTACJA 25/26
- Oferta
- Strefa studenta
- Uczelnia
- Konferencje
- Blog
- Kontakt
- REKRUTACJA ONLINE
/ Szkoła wyższa » UCZESTNICZYLIŚMY W KONFERENCJI „MEDIACJE DO ZDROWIA”
Aktualności
Wczoraj, czyli 17 października, uczestniczyliśmy w konferencji „Mediacje do zdrowia” – wspólnej inicjatywie, którą przygotowali: Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, Koło Naukowe „Promotorzy Zdrowia” US, Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji Impuls, Centrum Edukacji Pasja, Pracownia SysCoaching Świadomy rozwój człowieka oraz Łukasz Wójcik 4 SEASONS. Konferencja odbyła się w ramach Światowych Dni Mediacji.
W Bibliotece Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego spotkali się mediatorzy, psycholodzy, coachowie i specjaliści zajmujący się zdrowiem (nie tylko) fizycznym. Naszą Uczelnie reprezentowała Prorektor ds. Jakości Kształcenia, dr Barbara Popiel, która wystąpiła z tematem „Porozumienie bez Przemocy w mediacjach”. Porozumienie bez Przemocy, czyli PBP (Nonviolent Communication – NVC) to wyjątkowa koncepcja komunikacji. Jej twórcą jest Marshall B. Rosenberg, amerykański psycholog, mediator cieszący się międzynarodowym uznaniem i założyciel Center for Nonviolent Communication.
PBP staje się coraz bardziej popularne w nauce skutecznej komunikacji interpersonalnej, a szczególnie cenne jest właśnie w mediacjach. Język żyrafy, zwany przez Rosenberga również „językiem serca” lub „językiem życia”, stanowi doskonały dowód na to, że istnieje inna niż „język szakala”, lepsza i zwyczajnie bardziej ludzka metoda porozumiewania się. Sytuacje stresowe i konfliktowe, z którymi spotykamy się w czasie mediacji, potrzebują wyjątkowego wsparcia na poziomie komunikacyjnym. Tam, gdzie pojawiają się silne emocje, Porozumienie bez Przemocy niemal zawsze się sprawdza.
Wśród tematów poruszanych na konferencji znalazły się również: wpływ emocji na nasze zdrowie, integracja „ja”, praca nad stresem oraz somatyczne objawy wpływu stresu na zdrowie dziecka.
Dziękujemy za możliwość współtworzenia tego spotkania i za wszystkie pytania oraz uwagi, które pojawiły się podczas części dyskusyjnej. Cieszymy się także, że podobała Wam się symulacyjna scenka mediacyjna z panią Prorektor w roli Bardzo Wrednej Żony
[aigpl-gallery id=”29319″]
27/06/2025
Dieta wegańska – na czym właściwie polega? Jak rozpocząć ...
więcej
19/06/2025
Lasery ablacyjne i nieablacyjne – analiza zalet i w...
więcej
13/06/2025
Naturalne substancje konserwujące stosowane w kosmetykach
więcej
12/06/2025
Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych świętuje 25-...
więcej
09/06/2025
Mamy to! Koło Naukowe Dietetyki powołane!
więcej
06/06/2025
Szkolenie pracowników Collegium Balticum – ANS
więcej