złączONE – KOBIECA STRONA UCZELNI

Dzień Kobiet w tym roku był dla nas wyjątkowy.  

Cała kadra Kobiet CB zorganizowała imprezę niespodziankę dla wszystkich studentek naszej uczelni w Szczecinie. Wydarzenie odbyło się w auli na ul. 3 Maja 1a. Mieliśmy okazję spotkania z Kobietami sukcesu, inspiracjami w wielu aspektach naszego życia. Celem tego przedpołudnia było ukazanie inspiracji. Było to spotkanie kobiet z kobietami, pn. „Przesunąć horyzont w swojej głowie”.  Chciałyśmy naszym studentkom i słuchaczkom, a także sobie samym, dać garść wzmocnienia, siły i pozytywnych emocji. Skupiłyśmy się na budowaniu wewnętrznej siły poprzez pokazanie sylwetek kobiet, które tak wiele w życiu osiągnęły, chociaż nie zawsze było im łatwo.

Wśród zaproszonych gości były:

Pani Ewa Pasaman-Paciorek – Dyrektor Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana” – dla nas Kobieta sukcesu opartego na wzajemności, relacjach, empatii i zrozumieniu potrzeb duchowych drugiego człowieka. Po rozmowach z jej pracownikami ma się jedną refleksję „Też chcę taką szefową!”

Pani Monika Michalak bohaterka książki „Szlag mnie trafił”, która w wieku 39 lat doświadczyła bardzo poważnego udaru niedokrwiennego pnia mózgu, co na wiele miesięcy przykuło ją do łóżka.
W konsekwencji rozwarstwienia tętnicy kręgowej lewej i podstawnej doznała czterokończynowego porażenia, tzw. zespołu zamknięcia. Dziś Pani Monika mówi, chodzi i działa na rzecz osób po udarach. Opowiedziała nam wzruszająco o wydarzeniu, które zmieniło jej życie. Chylimy czoła Pani Moniko!

Dr n.med specjalista neurolog Pani Marta Bott – Olejnik –  Absolwentka, ukończonej z wyróżnieniem, Pomorskiej Akademii Medycznej, członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, posiadająca Certyfikat Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej, umożliwiający wykonywanie badań USG tętnic mózgowych. Zawodowo związana z oddziałem neurologii oraz z pracownią badań neurofizjologicznych w zakresie elektroencefalografii. Opiekun medyczny pacjentów Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana”. Pani doktor opowiedziała nam jak rozpoznać pierwsze objawy udaru. Ta prelekcja mocno uświadomiła nam, na co zwracać szczególną uwagę i jak zachować się podczas kontaktu z osobą, u której wystąpił udar.

Pani Marzena Maćkowiak – Pluta Koordynator przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.  Poruszyła tematykę przemocy w rodzinie i opowiedziała przeciwdziałaniu i wsparciu policji. Kilka przytoczonych historii z jej doświadczenia zawodowego wstrząsnęło widownią bardzo!

Pani Doktor Monika Różycka – Doradca biznesu, dydaktyk koordynator w Szczecinie wydarzeń z serii „Sukces pisany szminką”.

Pani Renata Majewska – autorka książki „Zrozumieć kolor”. Ekspertka z zakresu psychologii koloru, trenerka, coach wizerunku. Właścicielka Atelier Urody i Stylu Renaty Majewskiej. Wieloletnia wykładowczyni w Szkołach Makijażu, Stylizacji i Charakteryzacji. Szkoleniowiec w Ośrodku Szkoleń Medialnych RDC. Jurorka mistrzostw i konkursów makijażu. Co dla nas ważne – pedagog! Opowiedziała nam o tym, CZY KOLOR JEST WAŻNY TYLKO DLA KOBIET? Jakie kolory należy dobierać do sytuacji, jak tworzyć stylizacje, ponieważ pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz!

Pani Anna Wittka- Jeżewska Dyrektor 7 oddziału Banku PKO BP w Szczecinie  – głównego sponsora naszego wydarzenia i Pani Jolanta Żukowska – Doradca klienta 7 oddziału w Szczecinie banku PKO BP. Panie przyszły do nas z bardzo ważną ofertą – onkopolisą! Warto rozważyć taką okoliczność, szczególnie, jeżeli wiemy, że w naszej rodzinie pojawiał się rak i jesteśmy obciążeni genetycznie.

Pani Katarzyna Kołomańska Vice Dyrektor WellU Group Opiekun i Organizator Szkoleń dla Profesjonalistów i Pani Edyta Jankowska – certyfikowany szkoleniowiec marki Larens Professional Line, dyplomowana kosmetyczka z 26-letnią praktyką w zawodzie. Panie miały dla nas wspaniałe, naturalne kremy, żele, etc. – warto także zatroszczyć się o nasze zdrowie poprzez dobór nieszkodliwych kosmetyków.

Pani Elżbieta Borzymowska wraz z Paniami tworzącymi z nią Szczecińskie Stowarzyszenie Amazonek „Agata”.

Pani Julia Orzechowska  – trener personalny, zawodniczka IFBB Wellness Fitness. Jak sama mówi: „Sport jest tym, co daje jej kopa by walczyć o marzenia!”. Takim podejściem zaraża innych i chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi kobietami.

Pani Dominika Pokrywka – Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Prężnie działająca w wielu organizacjach i fundacjach promujących zdrowy styl życia. Autorka tekstów informacyjnych
i edukacyjnych o tematyce dietetycznej oraz edukator żywieniowy pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Oferuje wsparcie dietetyczne celem poprawy stanu zdrowia, samopoczucia i wyglądu. W czasie wydarzenia przy stoisku można było zasięgnąć porady żywieniowej oraz wykonać pomiar składu ciała na profesjonalnym analizatorze.

Pan Leszek Hnat – podczaszy, reprezentujący firmę VINORI. Znający się na winie najlepiej na świecie! Dzięki niemu mogłyśmy zapoznać się z winami pochodzącymi z Francji, Włoch, Hiszpanii, Korsyki, ciekawostką było także wino z Afryki! Dziękujemy za bardzo merytoryczną pogawędkę nt. doboru win i nie tylko!

Kochane Kobiety – dziękujemy Wam za każdą spędzoną minutę podczas tego wydarzenia. Widzimy, że mamy niesamowitą moc! Jesteśmy dla siebie wsparciem, inspiracją, motywacją! Bądźmy dla siebie wyrozumiałe, dobre i dajmy sobie czasem przyzwolenie na chwilę słabości. Dbajmy o siebie wzajemnie, bo tylko poprzez takie spotkania możemy trzymać się razem, być złączONE!

Dziękujemy także naszej kadrze kobiecej CB, za przygotowanie poczęstunku – było przepysznie! Jesteście – jak zawsze – NIEZAWODNE! <3

Warsztaty szybkiego czytania przeprowadziła dr Barbara Popiel – prorektor ds. jakości kształcenia.

W tym miejscu także dziękujemy naszym sponsorom:

– Szczecińskiej Szkole Florystycznej, 

– Sukces pisany szminką – kobiecemu portalowi biznesowemu  

– Kobielski.photo – wspaniale uchwycone piękno kobiet!

Głównym sponsorem wydarzenia był bank PKO Bank Polski.

Spotkanie „Przesunąć horyzont we własnej głowie” jest początkiem cyklicznych imprez dla kobiet  (i nie tylko) z naszego województwa. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie do uczestnictwa w innych naszych wydarzeniach – będziemy o nich przypominać na naszej stronie www.cb.szczecin.pl a także na naszym profilu na www.facebook.com/CollegiumBalticum/

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą OFERTĘ

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
SENSE
SENSE
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Przedszkole nr 2 Hejnałek
Przedszkole nr 2 Hejnałek
INFINIT CODELAB
INFINIT CODELAB
Klaster IT
Klaster IT
Komenda Wojewódzka PSP
Komenda Wojewódzka PSP
Komisja BIO w Europarlamencie
Komisja BIO w Europarlamencie
Miasto Szczecin
Miasto Szczecin
Microsoft
Microsoft
Microsoft Azure
Microsoft Azure
Muzeum Narodowe
Muzeum Narodowe
Object connect
Object connect
Policja
Policja
Poradnia Nowogard
Poradnia Nowogard
Schronisko dla nieletnich w Szczecinie
Schronisko dla nieletnich w Szczecinie
Sejm RP
Sejm RP
SOSW nr2 w Szczecinie
SOSW nr2 w Szczecinie
SOSW Tanowo
SOSW Tanowo
Tieto
Tieto
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinie
ZP Grodzisk
ZP Grodzisk
ZUW w Szczecinie
ZUW w Szczecinie
KANBO
KANBO
UMLAUT
UMLAUT
Technopark Pomerania
Technopark Pomerania
Infinit IT
Infinit IT
C++ Institute
C++ Institute
Fundacja IT
Fundacja IT
OPENED
OPENED
Uczelnia IT
Uczelnia IT
MÓJ DOM
MÓJ DOM
Cloudica
Cloudica