08/05/2015

Istniejące porozumienie współpracy pomiędzy Collegium Balticum a Wielonarodowym Korpusem Północnowschodnim to akt realnie aktywowanych wspólnych przedsięwzięć.
Tym razem to ten NATO-wski organ dowodzenia szczebla operacyjnego organizował w dniach 04-07 maja br. „Civil-Military Interaction Seminar”, do udziału w którym Szczecińska Szkoła Wyższa COLLEGIUM BALTICUM otrzymała zaproszenie już po raz trzeci. Naszą Uczelnię reprezentowali płk rez. dr inż. Paweł Rodzoś oraz student trzeciego roku studiów stacjonarnych kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Łukasz Rozenkiewicz. Jak dotychczas, tak i tym razem istotą seminarium były problemy współpracy cywilno-wojskowej. Zasadniczym celem tegorocznego seminarium było zapoznanie z aktualną sytuacją współpracy cywilno-wojskowej w obrębie ściany wschodniej obszaru NATO oraz krótka informacja na temat bieżącej sytuacji w wybranych państwach sąsiednich takich, jak Rosja i Białoruś. Wyżej wymienione obszary stanowiły tematy otwartej dyskusji.
W pierwszym dniu uczestnicy brali udział w „City play”, której celem było: działając w małych grupach, odnajdywanie zidentyfikowanych według zdjęć miejsc w Szczecinie. Ta zespołowa zabawa grupowego współdziałania umożliwiła wzajemne poznanie się uczestników seminarium przed jego roboczą częścią.
Część warsztatowa Seminarium odbywała się w obiektach koszarów „Baltic Barracks” przy ul. Łukasińskiego w Szczecinie i prowadzona była w języku angielskim.
[nggallery id=68]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Skip to content