Jak studia inżynierskie, to tylko w Szczecińskiej Wyższej Szkole Collegium Balticum

Studia I stopnia już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. I wcale nie dziwi ów fakt, gdyż uzyskanie tytułu inżyniera otwiera Ci drogę do kariery zawodowej. Studia inżynierskie to połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, stanowiącymi podstawę przyszłego zawodu. Warto podkreślić, że umożliwiają one studentom mierzenie się z realnymi zadaniami i problemami oraz stanowią doskonałą okazję do obserwowania konkretnych efektów swoich działań. Nauka na studiach inżynierskich pomaga wiec rozwijać umiejętności techniczne, co jest szczególnie ważne w branży IT. Dzięki temu już po siedmiu semestrach możesz uzyskać tytuł inżyniera, który znacznie podnosi Twoje kompetencje i sprawia, że jesteś konkurencyjny na rynku pracy.

Studia inżynierskie – Wybierz kierunek

Informatyka – studia inżynierskie

Każdy absolwent szkoły średniej, chcący kontynuować naukę, staje przed wyborem kierunku studiów. Jest to  bardzo ważna decyzja w życiu młodego człowieka, bowiem ma wpływ na jego dalszą przyszłość, karierę i rozwój. Warto więc wybrać takie studia inżynierskie, które nie tylko będą ciekawe, ale również pozwolą Ci się rozwijać i zaistnieć na rynku pracy. Z pewnością takim kierunkiem jest informatyka – skrojona na miarę potrzeb XXI wieku.

Dzięki wprowadzaniu coraz bardziej innowacyjnych technologii, branża informatyczna w Polsce wciąż prężnie się rozwija. Wzrasta wiec zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na podjęcie inżynierskich studiów na kierunku informatyka masz pewność, że znajdziesz zatrudnienie. Zawód informatyka  to zdecydowane numer 1 na liście atrakcyjności zawodów i oczekiwań współczesnego rynku pracy.

Będąc absolwentem studiów inżynierskich na kierunku informatyka możesz zajmować się projektowaniem, budową i eksploatacją systemów informatycznych, tworzeniem i obsługą stron www, administrowaniem bazami danych, zarządzaniem projektami IT czy też obsługą informatyczną instytucji i przedsiębiorstw.

Jeśli więc pasjonują Cię przedmioty ścisłe, posiadasz umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia, co z pewnością przyda Ci się podczas nauki programowania, to studia inżynierskie na kierunku informatyka będą strzałem w dziesiątkę. Warto jednak dodać, że studia do łatwych nie należą. Wymagają bowiem wiele cierpliwości i pracowitości.

Wybierając studia informatyczne w Szczecińskiej Wyższej Szkole Collegium Balticum będziesz miał wiele okazji do zapoznania się z różnymi aspektami tej branży. Z pewnością spróbujesz analizy danych, będziesz programował w różnych językach, poznasz podstawy sieci, wykonasz analizę biznesową czy też dowiesz się co to są bazy danych. Jeżeli więc chcesz studiować informatykę, ale nie jesteś do końca pewien w jakiej dziedzinie czuł byś się najlepiej, to studia inżynierskie na kierunku informatyka pomogą Ci podjąć decyzję dotyczącą Twojej przyszłej kariery zawodowej.

Decydując się na studia inżynierskie na kierunku informatyka możesz dostosować je do własnych preferencji i zainteresowań, wybierając spośród wielu specjalności:

– Programowanie systemów wbudowanych to propozycja kształcenia, którą z pewnością wybiorą osoby interesujące się programowaniem rozwiązań informatycznych, opartych na systemach wbudowanych, znajdujących swoje zastosowanie m.in. w branżach: motoryzacyjnej i logistycznej;

– Cloud Architekt pozwoli Ci pozyskać wiedzę dotyczącą technologii informatycznych czy inżynierii systemów oraz umiejętności związane z obsługą platform cloud computing;

– Grafika komputerowa i multimedia to idealna propozycja dla wszystkich osób, chcących w przyszłości tworzyć projekty graficzne, projektować materiały reklamowe, gry i inne elementy wirtualnego świata;

– Cyberbezpieczeństwo to specjalność studiów inżynierskich, będąca odpowiedzią na zagrożenia współczesnego świata. Dzięki niej uzyskasz kompetencje w zakresie bezpieczeństwa informacji, systemów informatycznych, bezpieczeństwa IT, ochrony danych, czy wreszcie zarządzania cyberbezpieczeństwem.

Skip to content