PROJEKT BREAKING DOWN BARRIERS

Wakacje właśnie się rozpoczęły ale my nie myślimy o odpoczynku. W ubiegłym tygodniu (27-29 czerwca) 2018 gościliśmy na naszej uczelni partnerów z Włoch, Wielkiej Brytanii, Turcji, Portugalii i Niemiec, którzy przyjechali do Szczecina w ramach międzynarodowego spotkania w projekcie Breaking Down Barriers (Łamanie Barier).

Nasza uczelnia we współpracy z Działem Regionalnym Książnicy Pomorskiej zorganizowała debatę na temat historycznych uwarunkowań migracji na Pomorze Zachodnie po 1945 roku. Zaproszeni eksperci dr Eryk Krasucki, dr Dorota Kowalewska oraz dr Dariusz Drzewiecki przybliżyli naszym gościom z zagranicy specyfikę migracji na Pomorze Zachodnie po II wojnie światowej oraz jej wpływ na kształtowanie się tożsamości regionalnej w Polsce Ludowej.

Projekt Breaking Down Barriers realizowany jest przez naszą uczelnię w partnerstwie z instytucjami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Turcji, Portugalii i Niemiec. Celem projektu jest ukazanie historycznych przyczyn migracji, a w szczególności dogłębne przeanalizowanie historii rodzin, które z różnych powodów musiały opuścić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania.

Chcielibyśmy podziękować Centrum Dialogu Przełomy oraz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie za wprowadzenie naszych międzynarodowych gości w niesamowity klimat współczesnego Szczecina z odrobiną historycznej nostalgii!

Galeria zdjęć:

 

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin