SEMINARIUM CIVIL-MILITARY INTERACTION SEMINAR

Istniejące porozumienie współpracy pomiędzy Collegium Balticum a Wielonarodowym Korpusem Północnowschodnim to akt realnie aktywowanych wspólnych przedsięwzięć.

Tym razem to ten NATO-wski organ dowodzenia szczebla operacyjnego organizował w dniach 04-07 maja br. „Civil-Military Interaction Seminar”, do udziału w którym Szczecińska Szkoła Wyższa COLLEGIUM BALTICUM otrzymała zaproszenie już po raz trzeci. Naszą Uczelnię reprezentowali płk rez. dr inż. Paweł Rodzoś oraz student trzeciego roku studiów stacjonarnych kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Łukasz Rozenkiewicz. Jak dotychczas, tak i tym razem istotą seminarium były problemy współpracy cywilno-wojskowej. Zasadniczym celem tegorocznego seminarium było zapoznanie z aktualną sytuacją współpracy cywilno-wojskowej w obrębie ściany wschodniej obszaru NATO oraz krótka informacja na temat bieżącej sytuacji w wybranych państwach sąsiednich takich, jak Rosja i Białoruś. Wyżej wymienione obszary stanowiły tematy otwartej dyskusji.

W pierwszym dniu uczestnicy brali udział w „City play”, której celem było: działając w małych grupach, odnajdywanie zidentyfikowanych według zdjęć miejsc w Szczecinie. Ta zespołowa zabawa grupowego współdziałania umożliwiła wzajemne poznanie się uczestników seminarium przed jego roboczą częścią.

Część warsztatowa Seminarium odbywała się w obiektach koszarów „Baltic Barracks” przy ul. Łukasińskiego w Szczecinie i prowadzona była w języku angielskim.

no images were found

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin