- Rekrutacja 2025
- Oferta
- Szkolenia
- Uczelnia
- Strefa studenta
- Blog
- Kontakt
- REKRUTACJA ONLINE
09/03/2018
Nadal widzimy dużą potrzebę wsparcia najważniejszych działań łączących lokalną społeczność, w których solidaryzujemy się z osobami chorymi na raka, przełamując stereotypy o chorym człowieku. Zapraszamy do współpracy ciągłej osoby przedstawicieli nauki, medycyny, edukacji, organizacji pozarządowych – mówi Agnieszka Janiak, członek zarządu fundacji Instytut Gryphius, organizatora akcji
Tegoroczne uczestnictwo podczas Talentów Szczecina w Filharmonii pod koniec stycznia – projekcie edukacyjno-artystyczno-charytatywnym organizowanym przez Rotary Club Szczecin International przybliżyło melomanom program wydarzenia, cel charytatywny oraz możliwość współpracy.
Uczestnictwo w Pierwszym Finale Planet Head Day Szczecin 2018 ważnych osobistości związanych ze Szczecinem i ich zaangażowanie się w akcję ogolenia głowy jest wyrazem zrozumienia i solidarności z osobami chorymi na raka. Przemalowanie tak przygotowanych głów na wybraną planetę pomoże przekonać darczyńców do wsparcia finansowego lub rzeczowego Fundacji Instytut Gryphius.
100% darowizny zostanie przekazane Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę w Szczecinie, które działa działając nieprzerwanie od 1991 roku, wspiera dzieci i ich rodziny a także klinikę dziecięcą przy oddziale świętego Mikołaja.
Model PHD tworzy scenariusze dopasowujące dwa światy Kosmosu i życia na Ziemi, by odszukać w nich szanse na pojawienie się wyrazu zrozumienie choroby nowotworowej.
Nasi Bohaterowie, którzy zgłosili swoje głowy do ogolenia i przemalowania na wybrana planetę, w ten sposób przekonują odbiorców wydarzenia do przekazania darowizn pieniężnych na renowację Oddziału Sw. Mikołaja w Szczecinie – mówi Agnieszka Janiak.
Program znajdziesz tutaj
Finałem wydarzenia będzie symboliczne ogolenie głowy i przemalowanie na wybrana planetę Układu Słonecznego znanych postaci ze świata medycyny, samorządu, nauki i lokalnych organizacji – przy tym odbędzie się również założenie czepków przez osoby, które nie zdecydowały się na ogolenie- malowanie na wybraną planetę przez wolontariuszy, osoby po terapii nowotworowej, darczyńcy – lista wciąż jest otwarta. W trakcie golenie uświetni występ przedszkolaków z PP nr 27. Wszyscy, którzy ogolą głowę lub założą czepek otrzymają orbity wykonane przez naszych milusińskich.
Włosy, co oczywiste są dla nas ważnym elementem wyglądu, dbamy o nie, stylizujemy, polepszają nasze samopoczucie, wpływają na postrzeganie własnej osoby. Podczas chemioterapii i radioterapii chorzy na nowotwory często tracą włosy. Łysienie to nazywane jest anogenowym. Po około czterech tygodniach od kolejnych dawek leków – cytostatyków, włosy zaczynają wypadać. Leki te w swym ubocznym działaniu hamują aktywność mieszków włosowych i włókno włosowe przestaje być wytwarzane. Wypadanie włosów dotyczy osób starszych, ale także i dzieci. Dla niektórych chorych te powikłania związane z utratą włosów stają się przyczyną depresji, problemem w kontaktach międzyludzkich. Podczas Planet Head Day staramy się w wesoły i pożyteczny sposób wysłać w świat komunikat, że osoby chore na nowotwory są i będą akceptowane, a ich włosy odrosną. Dlatego malujemy modele głów z plastiku, czepki, a śmiałkowie, którzy ogolą głowę będą mieli ją pomalowaną w kolorowe planety.
Podczas całego wydarzenia będą funkcjonowały punkty promujące zdrowie, warsztaty edukacyjno – plastyczne z główkami treningowymi i innymi formami, zabawy z harcerzami, możliwość zrobienia zdjęcia przez odwiedzających na ściance wystawienniczej z NASZYMI PLANETAMI.
Całość będzie transmitowana na żywo do Stanów
Partnerzy strategiczni:
Partnerzy merytoryczni :
Organizator:
Partnerzy: