UNIWERSYTET DZIECIĘCY STUDENCIK

We wtorek, 22.01 mieliśmy przyjemność ponownie spotkać się z naszymi najmłodszymi studentami. Były to pierwsze zajęcia przeprowadzone w tym roku akademickim w Szczecinie. Pierwsza część zajęć poprowadzona była przez dr Anitę Karyń pn.: ANIMACJA POKLATKOWA.
 
Animacja poklatkowa inaczej STOP MOTION, to animacja stworzona na podstawie osobnych zdjęć (od kilku do kilkunastu w zależności jak dł. historię chcemy przekazać. Aby stworzyć taki filmik, należy dodawać lub przesuwać obiekty względem nieruchomego tła jednocześnie za każdym razem fotografując kolejną scenę. Kadr musi pozostać dokładnie taki sam. Kiedy wszystkie zdjęcia (klatki) zostaną połączone powstaje animowany obraz. Opisana metoda ma charakter aktywizujący i stymulujący.
 
Druga część zajęć prowadziła dr Anna Kowalik-Conder: pn. FUNKODOWANIE Z OZOBOTEM małym, ale bardzo bystrym robotem do nauki programowania.
 
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z działaniem Ozobota, który otwiera drzwi do świata programowania, informatyki i edukacji STEAM -science, technology, engineeringg, art, maths. Dzieci poznają podstawy programowania w formie edutainment – nauki przez zabawę i doświadczenie. Wykorzystanie Ozobota umożliwia stworzenie sytuacji, w których dzieci mają szansę rozwijać myślenie komputacyjne – ułatwiające działanie we współczesnym świecie.
 
Wszystkie dzieci były zachwycone! Bardzo dziękujemy prowadzącym za interesujące zajęcia. A z naszymi maluchami widzimy się już niedługo! 🙂
Zapraszamy do galerii zdjęć:

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin