Do Kolegów Nauczycieli

min

Kochani Nauczyciele, Drogie Koleżanki i Koledzy,

widzę i czuję – jako osoba zarządzająca Uczelnią, ale również jako nauczyciel akademicki – jak znacząco w obecnej chwili zmienił się etos naszej pracy. Nasza misja i to, co leży u podstaw naszego zawodu, czyli bezpośredni kontakt z drugim Człowiekiem został znacząco zubożony. Zubożony w tym sensie, że zostaliśmy pozbawieni naszego naturalnego środowiska, metod przekazywania wiedzy w sposób bezpośredni, metod opartych na ćwiczeniach, warsztatach, rozmowach, dyskusjach, czyli wspólnej praktycznej pracy i rozwiązywania większych i mniejszych problemów dydaktycznych. Może się wydawać, że trudno nam będzie w sposób niebezpośredni zachować dobre kontakty z naszymi Uczniami, ich Rodzicami, czy Studentami i Słuchaczami i osiągać zmierzone efekty nauczania i wychowania.

Mam szczęście pracować z wspaniałym Zespołem Ludzi bardzo zaangażowanych i świadomych powagi chwili i potrzeb indywidualnego Studenta. Wspólnie podjęliśmy wszelkie możliwe starania, by kontakt ze słuchaczami w tym trudnym okresie kwarantanny był możliwie jak najlepszy i najbardziej dla Nich przyjazny. Mija drugi tydzień, ale widzę i śmiało mogę powiedzieć, że udało się nam – na miarę naszych możliwości i krótkiego czasu – podjąć skuteczne działania.

Nasza praca w nowych warunkach narzuconych przez epidemię jest podobna. Zadajemy sobie podobne pytania. Jak najlepiej przygotować ciekawe i praktyczne ćwiczenia i zajęcia? Jak wbudzić zainteresowanie uczniów, nie mając z nimi bezpośredniego kontaktu? W jaki sposób przygotować materiały dla uczniów i studentów, aby były zrozumiałe i dostosowane do ich poziomu wiedzy i potrzeb? Jakie zadania im wyznaczyć, aby nie znudzić, ale wzbudzić ciekawość i potrzebę własnych poszukiwań? W końcu, jak doprowadzić do rzeczywistego dialogu, wsparcia i rozwoju dzięki wykorzystaniu komunikacji e-learningowej?

Czas, w którym dziś jesteśmy, pokazuje, jak ważna jest ciągłość naszej pracy nauczycielskiej: od przedszkola do ukończenia studiów. Dlatego musimy być otwarci na wymianę doświadczeń i wzajemne wspieranie się.

Jako przedstawicielka Uczelni, która od 20 lat kształci i wspiera nauczycieli, pedagogów i wychowawców pragnę z całego serca wyrazić szacunek dla Waszej pracy i oddania.

Chciałabym zaprosić Państwa do wspólnej dyskusji na temat najlepszych sposobów zdalnej komunikacji z Uczniem, Rodzicem, Studentem, Współpracownikiem.

Serdecznie zapraszam Dyrektorów i Grona Pedagogiczne Przedszkoli, Szkół wszystkich szczebli i Ośrodków Pedagogicznych i Wychowawczych. Napiszcie, jakie formy sposobu kontaktu są według Was najskuteczniejsze i przynoszą zamierzone efekt edukacyjne i wychowawcze. Po okresie kwarantanny zaprosimy Państwa na pierwsze spotkanie Uczelnianej Rady Programowej poświęconej zdalnemu nauczaniu. Uważamy, że istnieje konieczność wypracowania i opisania skutecznych form nauczania „na odległość”, zbudowania schematów pracy na czas kryzysu i nie tylko. Świat się przecież zmienia, a naszą rolą jest przygotowanie każdego młodego człowieka do tych zmian.

Zapraszam do współpracy, nasi eksperci są do Państwa dyspozycji pod adresem (ekspert@cb.szczecin.pl)

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, Już niebawem przedstawimy bezpłatne webinary z radami i wskazówkami na temat zdalnego kształcenia.


O AUTORZE:

Kanclerz Tatiana Staroń

mgr Tatiana Staroń

Kanclerz
Szczecińskiej Szkoły Wyższej
Collegium Balticum

Biografia

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

AKTUALNOŚCI

Urlopy Collegium Balticum

PRZERWA URLOPOWA – DZIEKANAT SZCZECIN

👉👉 Uprzejmie informujemy, że od dnia 3.08 do dnia 15.08 (włącznie) Panie z dziekanatu w Szczecinie odpoczywają i zbierają siły na nowy Rok Akademicki 2020/2021.

Współpraca z hotelem Willa Flora

NOWY PARTNER – WILLA FLORA

Jak już wspominaliśmy w lipcu rozpoczynamy cykl spotkań pn. “Przesunąć horyzont” mający na celu wzajemne wspieranie, poszukiwanie balansu w życiu, osiągnięcia tzw. work-life-balans. Partnerem naszych

zapomoga dla studentów

PODNIESIONA WYSOKOŚĆ ZAPOMOGI

✅Na rok 2020 r. decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego SSW Collegium Balticum otrzymało ponownie najwyższą dotację na świadczenia dla studentów wśród uczelni niepublicznych w

KORONAWIRUS – INFORMACJE

KORONAWIRUSINFORMACJESprawdź poniżej Komunikat Rektora dotyczący organizacji pracy uczelni w czasie stanu epidemii Komunikat z dnia 11.03.2020, godz. 10.50 W związku z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego

Wyślij wiadomość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *