Do Kolegów Nauczycieli

min

Kochani Nauczyciele, Drogie Koleżanki i Koledzy,

widzę i czuję – jako osoba zarządzająca Uczelnią, ale również jako nauczyciel akademicki – jak znacząco w obecnej chwili zmienił się etos naszej pracy. Nasza misja i to, co leży u podstaw naszego zawodu, czyli bezpośredni kontakt z drugim Człowiekiem został znacząco zubożony. Zubożony w tym sensie, że zostaliśmy pozbawieni naszego naturalnego środowiska, metod przekazywania wiedzy w sposób bezpośredni, metod opartych na ćwiczeniach, warsztatach, rozmowach, dyskusjach, czyli wspólnej praktycznej pracy i rozwiązywania większych i mniejszych problemów dydaktycznych. Może się wydawać, że trudno nam będzie w sposób niebezpośredni zachować dobre kontakty z naszymi Uczniami, ich Rodzicami, czy Studentami i Słuchaczami i osiągać zmierzone efekty nauczania i wychowania.

Mam szczęście pracować z wspaniałym Zespołem Ludzi bardzo zaangażowanych i świadomych powagi chwili i potrzeb indywidualnego Studenta. Wspólnie podjęliśmy wszelkie możliwe starania, by kontakt ze słuchaczami w tym trudnym okresie kwarantanny był możliwie jak najlepszy i najbardziej dla Nich przyjazny. Mija drugi tydzień, ale widzę i śmiało mogę powiedzieć, że udało się nam – na miarę naszych możliwości i krótkiego czasu – podjąć skuteczne działania.

Nasza praca w nowych warunkach narzuconych przez epidemię jest podobna. Zadajemy sobie podobne pytania. Jak najlepiej przygotować ciekawe i praktyczne ćwiczenia i zajęcia? Jak wbudzić zainteresowanie uczniów, nie mając z nimi bezpośredniego kontaktu? W jaki sposób przygotować materiały dla uczniów i studentów, aby były zrozumiałe i dostosowane do ich poziomu wiedzy i potrzeb? Jakie zadania im wyznaczyć, aby nie znudzić, ale wzbudzić ciekawość i potrzebę własnych poszukiwań? W końcu, jak doprowadzić do rzeczywistego dialogu, wsparcia i rozwoju dzięki wykorzystaniu komunikacji e-learningowej?

Czas, w którym dziś jesteśmy, pokazuje, jak ważna jest ciągłość naszej pracy nauczycielskiej: od przedszkola do ukończenia studiów. Dlatego musimy być otwarci na wymianę doświadczeń i wzajemne wspieranie się.

Jako przedstawicielka Uczelni, która od 20 lat kształci i wspiera nauczycieli, pedagogów i wychowawców pragnę z całego serca wyrazić szacunek dla Waszej pracy i oddania.

Chciałabym zaprosić Państwa do wspólnej dyskusji na temat najlepszych sposobów zdalnej komunikacji z Uczniem, Rodzicem, Studentem, Współpracownikiem.

Serdecznie zapraszam Dyrektorów i Grona Pedagogiczne Przedszkoli, Szkół wszystkich szczebli i Ośrodków Pedagogicznych i Wychowawczych. Napiszcie, jakie formy sposobu kontaktu są według Was najskuteczniejsze i przynoszą zamierzone efekt edukacyjne i wychowawcze. Po okresie kwarantanny zaprosimy Państwa na pierwsze spotkanie Uczelnianej Rady Programowej poświęconej zdalnemu nauczaniu. Uważamy, że istnieje konieczność wypracowania i opisania skutecznych form nauczania „na odległość”, zbudowania schematów pracy na czas kryzysu i nie tylko. Świat się przecież zmienia, a naszą rolą jest przygotowanie każdego młodego człowieka do tych zmian.

Zapraszam do współpracy, nasi eksperci są do Państwa dyspozycji pod adresem (ekspert@cb.szczecin.pl)

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, Już niebawem przedstawimy bezpłatne webinary z radami i wskazówkami na temat zdalnego kształcenia.


O AUTORZE:

Kanclerz Tatiana Staroń

mgr Tatiana Staroń

Kanclerz
Szczecińskiej Szkoły Wyższej
Collegium Balticum

Biografia

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

AKTUALNOŚCI

Konferencja CB

KONFERENCJA NAUCZYCIEL-RODZIC-DZIECKO

Zapraszamy na III edycję ogólnopolskiej konferencji pt. „Nauczyciel-Dziecko-Rodzic” dedykowaną nauczycielom, rodzicom, opiekunom oraz wszystkim, którym zależy na budowaniu wzajemnych, dobrych relacji oraz wspierania rozwoju dzieci

Wyniki konkursu dziennikarskiego

WYNIKI KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO 2021

Za nami XIII konkurs dziennikarski „Bliżej niż myślisz”, który dedykowany jest uczniom szkół średnich z województwa Zachodniopomorskiego. Dziękujemy szkołom i nauczycielom, że mimo nadmiaru pracy

Majówka

MAJÓWKA 2021!

Majówka 2021! Uprzejmie informujemy, iż od dnia 30.04 do 3.05 (włącznie) pracownicy naszej uczelni majówkę spędzają z rodzinami. Serdecznie zapraszamy do kontaktu od 4.05 🙂

status zagrożenia - pomarańczowy

COVID-19

Status zabezpieczeń COVID 19 POZIOM 2: wdrożenie zaostrzonego rygoru sanitarnego.Praca świadczona głównie zdalnie, Uczelnia zamknięta dla osób trzecich, ograniczenie mobilności i kontaktów, zwiększenie ograniczeń w

Wyślij wiadomość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *