KONFERENCJA NAUKOWA
NOWA JAKOŚĆ W EDUKACJI
NAUCZYCIEL-DZIECKO-RODZIC
II EDYCJA WARSZAWA

która odbędzie się w dniu 03 października 2019
w Centrum Kultury KADR, ul. Rzymowskiego 32 w Warszawie

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

O konferencji

Głównym wyzwaniem współczesnej szkoły jest skuteczne ukierunkowanie działań podnoszących i zmieniających jakość edukacji. Postęp technologiczny, zmiany kulturalne, społeczne, ekonomiczne obligują nas, dorosłych do przesunięcia akcentu z „powiem ci, czego masz się nauczyć na: pokażę ci, jak się tego nauczyć i dlaczego dobrze jest to umieć”.

O tym jak ważne jest odbudowanie i redefinicja autorytetu nauczyciela nie trzeba przekonywać. Jedynie nauczyciel mający autorytet zainicjuje w świadomości Rodzica poczucie współodpowiedzialności za edukację własnego Dziecka. W uczniu obudzi chęć i przyjemność w zdobywaniu wiedzy. By osiągnąć ten cel, należy wzmocnić przede wszystkim kompetencje miękkie, które są niezbędnym dopełnieniem kwalifikacji nauczyciela.

Konferencja ta ma być odpowiedzią na zauważony problem społeczny. Kontynuację tych działań planujemy realizować  podczas  studiów podyplomowych, które od października Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum uruchamia w Warszawie.

male-teacher-reading-story-to-group-of-elementary-VDZN8A4-1-oclgjcgyqyf7fcw9vad4zhos9os6uvx167jqsajj9o

Program konferencji

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.

PRELEGENCI

Prelegent: Dorota Łoboda
Dorota Łoboda
Radna m.st Warszawy i przewodnicząca komisji edukacji.

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej i Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskiech Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997-2006 pracowała jako nauczycielka w niepublicznej szkole podstawowej oraz jako specjalistka ds. organizacji wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Obecnie prowadzi żłobek na warszawskim Żoliborzu.

Liderka ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos, ekspertka do spraw kontaktu z rodzicami w fundacji Przestrzeń dla Edukacji, członkini rady programowej i warszawska wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet.

Jako jedna z inicjatorek wniosku o referendum w sprawie reformy edukacji uczestniczyła w ogólnopolskiej zbiórce podpisów, w której zebrano blisko milion podpisów. Od wielu lat angażuje się w działalność rad rodziców, działania na rzecz społeczności lokalnej, promowanie dobrej edukacji i walkę o prawa kobiet.

Od 2018 roku radna m.st Warszawy i przewodnicząca komisji edukacji.

Prelegent: Renata Majewska
Renata Majewska
Pedagog, plastyczka, trenerka, coach wizerunku.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie Warszawskiej Szkoły Reklamy w Warszawie – Strategia Reklamy i PR. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, plastyczka, trenerka, coach wizerunku.

Specjalistka psychologii koloru w Ośrodku Szkoleń Medialnych RDC. Wykładowczyni w Szkołach Makijażu, Stylizacji, Charakteryzacji i Akademii Kongresu Kobiet.

Od lat wspiera środowisko nauczycieli, inicjatorka autorskich szkoleń z zakresu dress code nauczyciela, marki osobista nauczyciela, psychologii koloru w wystąpieniach publicznych nauczyciela.

Członkini Zarządu Fundacji” Polska Jest Kobietą”, członkini Inicjatywy Feministycznej, Kongresu Kobiet jak również członkini Rady Nadzorczej Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca.

Kieruje się mottem życiowym: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Prelegent: Łukasz Krasoń
Łukasz Krasoń
Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Jeden z najbardziej zapadających w pamięci mówców motywacyjnych w Polsce. Nazywany polskim Nickiem Vujiciciem. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Szczęśliwy tata i społecznik

Praktyk życia i osoba, która wie co to znaczy pokonywać własne ograniczenia i osiągać pełnię swoich możliwości. Przez lata swojej działalności przemawiał z powodzeniem na największych wydarzeniach w Polsce (stał na jednej scenie m.in. z Nickiem Vujiciciem, Brianem Tracy, Kevinem Hoganem czy Jackiem Walkiewiczem) oraz zagranicą (m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii) wszędzie wzbudzając wielkie emocje i skłaniając uczestników do głębokiej refleksji. 

Jarosław Adam Wójcik
Jarosław Adam Wójcik
Malarz, grafik

(ur. 1957)

Studia w latach 1978-1983 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie pod kierunkiem profesorów: Jacka Sienickiego, Tadeusza Brzozowskiego i Jerzego Nowosielskiego. Dyplom z wyróżnieniem w 1983 roku, w pracowni Profesora Jacka Sienickiego. W latach od 1984 do 1990 asystent na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendia Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1984 -1985 i 1990. Współpraca z agentem Victorem Snyderem w Filadelfii w 1990 roku. Uprawia malarstwo, grafikę̨ i rysunek, zajmuje się̨ również̇ projektowaniem i grafiką użytkową. W 2004 roku Grand Prix na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Prace w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą.

KOMITET ORGANIZACYJNY

Agata Baryła
SSW Collegium Balticum
Dominika Macedońska
SSW Collegium Balticum
Prelegent: Renata Majewska
Renata Majewska
.....
Paweł Bobrowski
......

Od ponad 19 lat z sukcesami Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum zapewnia studentom kształcenie na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych. Specjalizujemy się w pedagogice, pedagogice specjalnej, integracji sensorycznej, bezpieczeństwie wewnętrznym, informatyce. Misją naszej działalności edukacyjnej jest dostarczenie studentom kompetencji umożliwiających wszechstronny rozwój w zakresie wiedzy ogólnej i podstaw wiedzy specjalistycznej, realizowanej na poziomie obranego kierunku studiów.

kOMITET NAUKOWY

Prof. dr. hab.​ Aleksandra Żukrowska
dr Andrzej Staroń
Tatiana Staroń
dr Mirosław Zając
dr Małgorzata Hermanowicz

PATRONAT HONOROWY

Prezydent Miasta Szczecin

Prezydent m.st. Warszawy

PARTNERZY

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE

Udział w konferencji

39 zł
  •  

STUDIA PODYPLOMOWE
W WARSZAWIE

FORMULARZ ZAPISÓW

Zapisz się na konferencję. Wypełnij formularz kontaktowy

– Udział w konferencji – 39,00 zł

Wpłaty prosimy dokonywać na:
Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum
ul. Mieszka I 61c
71-011 Szczecin

Numer konta bankowego:
Santander Bank – 85 1090 2268 0000 0001 1584 0796

W tytule przelewu prosimy wpisać:
Imię i nazwisko, opłata rejestracyjna konferencja Nauczyciel, Rodzic, Dziecko