OGÓLNOPOLSKA
KONFERENCJA NAUKOWA
NAUCZYCIEL-DZIECKO-RODZIC
III EDYCJA / ONLINE - 2020

15 LIPCA 2020

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

O konferencji

Głównym wyzwaniem współczesnej szkoły jest skuteczne ukierunkowanie działań podnoszących i zmieniających jakość edukacji. Postęp technologiczny, zmiany kulturalne, społeczne, ekonomiczne obligują nas, dorosłych do przesunięcia akcentu z „powiem ci, czego masz się nauczyć na: pokażę ci, jak się tego nauczyć i dlaczego dobrze jest to umieć”.

O tym jak ważne jest odbudowanie i redefinicja autorytetu nauczyciela nie trzeba przekonywać. Jedynie nauczyciel mający autorytet zainicjuje w świadomości Rodzica poczucie współodpowiedzialności za edukację własnego Dziecka. W uczniu obudzi chęć i przyjemność w zdobywaniu wiedzy. By osiągnąć ten cel, należy wzmocnić przede wszystkim kompetencje miękkie, które są niezbędnym dopełnieniem kwalifikacji nauczyciela.

Konferencja ta ma być odpowiedzią na zauważony problem społeczny. Kontynuację tych działań planujemy realizować  podczas  studiów podyplomowych, które od października Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum uruchamia w Warszawie.

male-teacher-reading-story-to-group-of-elementary-VDZN8A4-1-oclgjcgyqyf7fcw9vad4zhos9os6uvx167jqsajj9o

KONKURS

Zapraszamy szkoły do udziału w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych.

Pierwszy pod hasłem: „Kolor to emocje”. Emocje, to odczucia, nastroje, to szereg świadomych i nieświadomych doznań, towarzyszących nam każdego dnia. Dziś niech motywują Was do działań twórczych. Kolor to emocje! Przelej emocje na kolor!  Stwórz niepowtarzalne dzieło sztuki!

– Regulamin i szczegóły konkursu TUTAJ

– Zgoda rodziców na udział w konkursie i przetwarzanie danych osobowych dziecka. TUTAJ

pdfWYNIKI KONKURSU – 2019: „Kolor to emocje”

———————————————–

 

Drugi konkurs pod hasłem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” ma na celu promocję zdrowego trybu życia! Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia całego organizmu, wpływa także pozytywnie na nasze samopoczucie. Sport pomaga nie tylko w rozwoju fizycznym dziecka, ale ma pozytywny wpływ także na kształtowanie się jego charakteru. Słowem – sport jest skutecznym narzędziem wychowawczym. Stwórz plakat, który zachęci rówieśników do zdrowego stylu życia!

– Regulamin i szczegóły konkursu TUTAJ

– Zgoda rodziców na udział w konkursie i przetwarzanie danych osobowych dziecka. TUTAJ

pdfWYNIKI KONKURSU – 2019: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

———————————————–

sTATUETKI

DLACZEGO STATUETKA „FENIKS OŚWIATY”?

Głównym wyzwaniem współczesnej polskiej szkoły jest skuteczne ukierunkowanie działań podnoszących i zmieniających jakość edukacji. Postęp technologiczny, zmiany kulturalne, społeczne, ekonomiczne obligują nas, dorosłych do przesunięcia akcentu z „powiem ci, czego masz się nauczyć na: pokażę ci, jak się tego nauczyć i dlaczego dobrze jest to umieć”.

Wielu pedagogów, ale i rodziców jest świadoma, że czas na zmiany we współczesnej szkole. Wielu też z Nich podejmuje bardzo innowacyjne działania zmierzające ku poprawie jakości uczenia i nauczania.

Chcemy by byli zauważeni! Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum od lat wspiera edukację, inspiruje i szuka inspiracji do ciągłego rozwoju. Docenia tych, którzy podejmują kroki ku lepszej przyszłości polskiej szkoły.

Dlatego też powstał pomysł na szczególne wyróżnienie i uznanie osiągnięć na rzecz oświaty i nowej jakości edukacji w Polsce. Uczelnia ustanowiła nagrodę w postaci statuetki „Feniks Oświaty”

Dlaczego Feniks?

Polska edukacja, potrzebuje zmian, potrzebuje odrodzenia się na nowo, potrzebuje „skrzydeł” by wznieść się ponad wszystko.

Feniks (gr. φοίνιξ (foinix), łac. phoenix) – mityczny ptak, uznawany za symbol Słońca oraz wiecznego odradzania się życia.

Statuetka „Feniks Oświaty” to nadzieja na to, że Feniks znów się odrodzi, gdyż są obok nas Ci, którzy głęboko w to wierzą.

Poznacie ich podczas Międzynarodowej Konferencji „Nowa Jakość w Edukacji”, zapraszamy do zgłaszania swoich faworytów, którzy wg Państwa powinni zostać nagrodzeni statuetką „Fenix Oświaty”.

Szczegóły konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

oGŁOSZENIE WYNIKÓW

Mamy zaszczyt poinformować, iż Kapituła konkursu “Feniksy Oświaty” spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybrała laureatów w dwóch kategoriach. Serdecznie gratulujemy! Wręczenie statuetek odbędzie się podczas trwania Konferencji.
Poniżej lista laureatów:

pdfWYNIKI KONKURSU – 2019: „Feniksy Oświaty”

———————————————–

PRELEGENCI

Kanclerz Tatiana Staroń
Tatiana Staroń
Pedagog, nauczyciel akademicki, mediator sądowy

Kanclerz SSW Collegium Balticum, pedagog i nauczyciel akademicki. Uwielbia pracę z ludźmi, uważa, że to poszerza horyzonty, otwiera na świat i uwrażliwia. Długodystansowa miłośniczka spacerów po lesie, fanka literatury fantasy i mocnej rockowej muzyki. Interesuje się religiami świata, w wolnych chwilach zajmuje się renowacją mebli, zdobnictwem i rysunkiem.

Prelegent: Renata Majewska
Renata Majewska
Pedagog, plastyczka, trenerka, coach wizerunku.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie Warszawskiej Szkoły Reklamy w Warszawie – Strategia Reklamy i PR. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, plastyczka, trenerka, coach wizerunku.

Specjalistka psychologii koloru w Ośrodku Szkoleń Medialnych RDC. Wykładowczyni w Szkołach Makijażu, Stylizacji, Charakteryzacji i Akademii Kongresu Kobiet.

Mirosława Bloch
Mirosława Bloch
Pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej

Pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej, fizjoterapeuta

Prowadzi diagnozę i terapię metodą Integracji Sensorycznej, terapię ręki, gimnastykę korekcyjną. Wykładowca na kierunku „Integracja Sensoryczna” w Collegium Balticum. Autorka badań i publikacji w specjalistycznych wydawnictwach naukowych.

Katarzyna Ciesielska
Katarzyna Ciesielska
Pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej

Pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej

Prowadzi diagnozę i terapię metodą Integracji Sensorycznej, prowadzi szkolenia dla rodziców i nauczycieli. Wykładowca na kierunku „Integracja Sensoryczna” w Collegium Balticum.

prof. Sławomira Gruszewska
Sławomira Gruszewska
Psycholog, wykładowca akademicki

W dziedzinie psychologii ceniony naukowiec, ale też niezwykle doświadczony praktyk. Specjalizuje się w psychologii społecznej, psychologii twórczości, neuropsychologii i psycholingwistyce. Jest związana z SSW Collegium Balticum od 2007 roku. Jej wykłady są niezapomnianym przeżyciem dla studentów. Wierzy – i pokazuje wszystkim – że osiągnięcie „pełni życia” – jest możliwe. Trzeba tylko codziennie kontrolować UWAŻNOŚĆ – to, co się z nami dzieje, czego pragniemy; SZACUNEK – wobec innych ludzi oraz POKORĘ – wdzięczność nawet za złe doświadczenia bez rozpamiętywania krzywd, których doznaliśmy.

Katarzyna Złotkowska
Katarzyna Złotkowska
Certyfikowana nauczycielka, egzaminator i szkoleniowiec Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce

Absolwentka Wychowania Fizycznego w Warszawie, nauczyciel wychowania fizycznego, certyfikowana nauczycielka, egzaminator i szkoleniowiec Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce, nauczycielka Yin jogi, Jogi twarzy, trenerka mięśni dna miednicy, założycielka warszawskiej ATR Zacisze Jogi, kanału „Złotkowska joga”, autorka programów „ Joga w kobiecym gronie” oraz „ Joga w męskim gronie”,  organizatorka warsztatów rozwojowych dla kobiet. Instruktor fitness, Pilates, pływania, lekkiej atletyki, narciarstwa, poduszek sensomotorycznych, piłek redondo i dużych, zdrowego kręgosłupa, terapii ruchem.

KOMITET ORGANIZACYJNY

mgr Dominika Macedońska
SSW Collegium Balticum

Od ponad 20 lat z sukcesami Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum zapewnia studentom kształcenie na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych. Specjalizujemy się w pedagogice, pedagogice specjalnej, integracji sensorycznej, bezpieczeństwie wewnętrznym, informatyce. Misją naszej działalności edukacyjnej jest dostarczenie studentom kompetencji umożliwiających wszechstronny rozwój w zakresie wiedzy ogólnej i podstaw wiedzy specjalistycznej, realizowanej na poziomie obranego kierunku studiów.

kOMITET NAUKOWY

Prof. dr. hab.​ Aleksandra Żukrowska
dr Andrzej Staroń
dr Mirosław Zając
dr Małgorzata Hermanowicz

PATRONAT HONOROWY

Prezydent Miasta Szczecin

Prezydent m.st. Warszawy

PARTNERZY

CHCE WZIĄĆ UDZIAŁ

*Pole wymagane

Paula Skrzypczak
Koordynator kursów Szczecin

mobile: +48603 033 031
e-mail: p.skrzypczak@cb.szczecin.pl

Dominika Macedońska
Koordynator kursów Szczecin

mobile: +48603 737 412
e-mail: d.macedonska@cb.szczecin.pl

Copyright 2019 © All rights Reserved. Design by Collegium Balticum