Informacje

tryb: stacjonarny niestacjonarny

Opłaty

650 zł/ m-c studia stacjonarne
550 zł/ m-c studia niestacjonarne

Opis kierunku
(*kierunek w przygotowaniu)

Fizjoterapia jest to kierunek dla ludzi aktywnych, dynamicznych, lubiących pracę z ludźmi. Od dobrego fizjoterapeuty wymaga się odpowiedzialności, kreatywności, szybkich i trafnych decyzji oraz co najważniejsze – cierpliwości, zrozumienia chorej osoby oraz chęci niesienia pomocy. Fizjoterapeuta powinien być otwarty, łatwo nawiązywać kontakt z pacjentem i jego środowiskiem oraz posiadać predyspozycje psychofizyczne do pracy z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi, którzy czasowo lub na stałe utracili sprawność, a także w ramach odnowy biologicznej i przeciwdziałania negatywnym skutkom z osobami czynnymi sportowo.

PROFIL KANDYDATA

Cechy:  empatia, umiejętność nawiązywania kontaktów, zdolności manualne, radzenie sobie ze stresem, poszukującej wiedzy, chcącej się doskonalić.

Typowe zachowania: jest osobą empatyczną, dokładną, rzetelną, czułą, wrażliwą, to osoba otwarta na drugiego człowieka, chcąca nieść pomoc.

Zainteresowania: anatomia, biologia, zdrowy tryb życia, zdrowa sylwetka.

Dla kogo?

Wiedza i kompetencje

Studiujący zdobędzie wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności oraz wydolności osobom w różnym wieku, utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów. Pozna teorię i posiądzie umiejętności praktyczne z zakresu fizykoterapii, masażu, kinezyterapii i podstawowych zabiegów terapii manualnej oraz zaopatrzenia ortopedycznego.

Dodatkowy atut:

Studiując fizjoterapię w SSW CB dostajesz bon  edukacyjny w pakiecie za darmo! Dający możliwość kształcenia w ZCKZiU w Szczecinie (ul. Broniewskiego 9) na kierunku technik masażysta.

Praca dla absolwenta:

Absolwent kierunku  fizjoterapia będzie przygotowany do pracy w: publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, specjalistycznych ośrodkach szkoleniowo-rehabilitacyjnych, placówkach sportowych i rekreacyjnych, zakładach przyrodoleczniczych, sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych, gabinetach odnowy biologicznej oraz innych ośrodkach i instytucjach prowadzących działalność w zakresie rehabilitacji, indywidualna praktyka