DZIEŃ KOBIET // 2021

Wydarzenie odbędzie się w dniu
6 marca 2021

w godzinach: 10:00 - 14:00 na platformie MS TEAMS.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

O WYDARZENIU

Jesteśmy Uczelnią otwartą na nowe wyzwania i ze wszystkich sił promujemy ideę samorozwoju i samodoskonalenia przez całe życie. Wspieramy ludzi otwartych, świadomych swoich potrzeb, chcących się uczyć i podnosić „swoje poprzeczki życiowe” – zarówno te edukacyjne jak i fizyczne czy duchowe. SSW Collegium Balticum od lat wspiera kobiety. Pragniemy wspólnie z naszymi studentkami, żeńską kadrą administracyjną i przyjaciółkami Uczelni ukazywać kobietom ich siłę, wartości wewnętrzne oraz moc ich możliwości. Pragniemy stworzyć przestrzeń do świadomego celebrowania istoty kobiecości, radości z życia – dbania o siebie i swoich najbliższych.

 

Konferencja z okazji dnia kobiet

PROGRAM WYDARZENIA

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkania.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

6 MARCA, gODZ. 10:00 - 14:00

 • 10:00 - 10:10Wstęp - powitanie gości
  Joanna Dziumienko, Katarzyna Pakalnicka oraz Kanclerz Tatiana Staroń

 • 10:10 - 10:40Delikatna i czuła droga do samej siebie (joga kundalini)
  Paulina Iwanejko

 • 10:40 - 11:10Ziołowe wzmocnienie i witalność (Fitoterapia)
  Regina Łuska

 • 11:10 - 11:45Mistrzowska Odporność Psychiczna
  Iwona Guzowska

 • 11:45 - 12:05Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie
  Natalia de Barbaro

 • 12:05 - 12:35Kobieto, znaj swoje prawa - Fundacja Say Stop
  Katarzyna Kozłowska

 • 12:35 - 13:05 Siła kobiecej miednicy
  Magdalena Ptak

 • 13:05 - 13:40 Harmonia w związku: jak być „tu i teraz" z partnerem
  Kasia i Martin Harmony

 • 13:40 - 13:45 Zakończenie

PRELEGENCI

Iwona Guzowska
Iwona Guzowska
Mistrzyni świata w kick-boxingu

Wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu i pierwsza Polka będąca mistrzynią świata w boksie zawodowym. Po zakończeniu sportowej kariery zajęła się działalnością biznesową: prowadzeniem wykładów i warsztatów o tematyce motywacyjno-inspirującej. W 2017 ukazała się jej autobiograficzna książka „Najważniejsza decyzja”. Przedstawiła w niej swoją drogę na szczyt, która wymagała trudu i sprawiła, że musiała wylać krew, pot i łzy, zanim mordercze treningi zaczęły przynosić efekty. Prócz kariery sportowej, w publikacji poruszone zostały aspekty trudnego dzieciństwa, relacji z mężczyznami i polityki. Dzięki spotkaniu i lekturze książki poznamy całą Iwonę – kobietę z sercem wojownika.

Katarzyna Kozłowska
Katarzyna Kozłowska
Prezes Fundacji #SayStop

Była policjantka, żołnierka, aktywistka i wojowniczka. Jedna z niewielu kobiet, która ukończyła kurs podstawowy w Jednostce Wojskowej GROM. W tej elitarnej formacji przesłużyła 18 lat. Weteranka wojny w Iraku. Zawsze na pierwszej linii.

Natalia de Barbaro
Natalia de Barbaro
Psycholożka, socjolożka

Psycholożka społeczna, socjolożka, felietonistka magazynu „Wysokie obcasy”. Autorka Topowej pozycji w Empiku pt. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”.

Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury? Autorka zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. (źródło:www.znak.com.pl)

 

Harmony
Katarzyna i Martin Harmony
Twórcy kart dla par, Harmonia

Jesteśmy małżeństwem z dwójką dzieci. Żyjemy w sposób nietuzinkowy, płyniemy pod prąd i robimy szalone rzeczy, bo… nam się chce i strasznie nas to kręci. Całkiem możliwe, że zdradzimy Ci również, jak to się dzieje, że w naszym związku cały czas iskrzy a my czujemy się, jak zakochane nastolatki… Pomimo tego, że uważa się nas za parę idealną, to my również borykamy się z tymi samymi problemami, co wy. Czasem mamy ochotę wystrzelić siebie, partnera albo nasze dzieci w kosmos. Czasem mamy różnicę zdań i ciężko jest nam wypracować consensus. Czasem padamy ze zmęczenia i oddalibyśmy wiele, by choć raz w weekend sobie dłużej pospać. Czasem obowiązki nas przytłaczają i marzy nam się, by partner nas wspomógł lub wyręczył.

Jesteśmy twórcami kart dla par „Harmonia”! To 31 kart, które wzmocni Waszą wzajemną uważność, empatię i zrozumienie drugiej strony. 

Regina Łuska
Regina Łuska
Zielarka fitoterapeutka

Redaktor Naczelna magazynu Ocean Spokoju. Chemik z 30-letnim doświadczeniem w diagnostyce medycznej. Mistrz Reiki II stopnia. Nowoczesna wiedźma. Pasjonatka zdrowego trybu życia i naturalnych metod leczenia. Mol książkowy. Matka dwóch programistów. Opiekunka kota i karmicielka dzikich ptaków

Paulina Iwanejko
Paulina Iwanejko
Masażystka, Ajurweda, Kundalini Yogi

Na co dzień jest kobietą wielu pasji, a szczególne miejsce w jej życiu zajmuje kundalini joga i masaż ajurwedyjski. Ajurweda jako system holistyczny uczy jak żyć w zgodzie z naturalnym rytmem naszego ciała. Natomiast częścią ajurwedy jest praktykowanie jogi. Praktyka kundalini jogi okazała się odpowiedzią na jej pytania, a miłość do niej zaprowadziła ją na Międzynarodowy Kurs Nauczycielski Kundalini Yogi (certyfikowany przez KRI – Kundalini Research Institute). Swoje działania (masaże ajurwedyjskie, zajęcia kundalini jogi, handmade mala), w szczególności kieruję do współczesnych kobiet, które w natłoku pracy i obowiązków poszukują miejsca dla siebie.

 

Magdalena Ptak
Fizjoterapeutka uroginekologiczna

Fizjoterapeutka uroginekologiczna zajmuje się tą tematyką od prawie 20 lat. Nazwa „uroginekologiczna” to zdecydowanie zbyt wąskie określenie, bo wśród pacjentów w gabinecie u dr Ptak pojawiają się zarówno dysfunkcje miednicy w obszarze urologicznym, ginekologicznym, jak i proktologicznym. W praktyce wykorzystuje metody z polskich i zagranicznych szkoleń oraz nowoczesną diagnostykę. W kontakcie z pacjentami (pracuje również z mężczyznami) kieruje się doświadczeniem i empatią. Jest adiunktem na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, lektorem szkoły rodzenia oraz zasiada w Radzie Naukowej Uniwersytetu III Wieku, wobec powyższego ma kontakt z kobietami na wszystkich etapach życia. Prywatnie jest mamą 15-latka Huberta i właścicielką białego głuchego kota. Uwielbia podróże, książki, malarstwo i teatr.

 

dziumienko
Joanna Dziumienko
moderatorka

Wiceprezes Fundacji Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS. Trenerka edukacji ekologicznej, promotorka zdrowego trybu życia, wydawczyni magazynu Ecostyl. Absolwentka Bałtyckiego Instytutu Psychologi – psychologia alternatywna. Dyplomowana psychoterapeutka i bioenergoterapeutka, trenerką oddechu. Certyfikowana terapeutka hipnoterapii oraz metod naturalnych. Twórczyni autorskiej metody FreeFlow. Praca z emocjami i poszerzaniem świadomości pozwala jej na ciągły rozwój. W tym podejściu wspiera się ścieżką Jogi Kundalini oraz technikami pracy z ciałem metodą Aleksandra Lowena, Tension & Trauma Release Exercises (TRE), oddechem BIOdynamicznym i różnymi technikami medytacji dynamicznych oraz ruchu spontanicznego. W 2019 roku rozpoczęła szkolenie nauczycielskie Jogi Kundalini – Certificate Quaternity School RYS 200 Yoga Alliance  www.centrumharmonii.pl

Katarzyna Pakalnicka
moderatorka

Arteterapeutka, coach, masażystka. Właścicielka KiaOra Studia relaksacji Masażem i Tańcem. W swej pracy zainspirowana min praktyką 5Rytmów, improwizacją w kontakcie i ruchem autentycznym z niezmienną miłością do masaży polinezyjskich i fascynacją tańcem socjalnym. www.kiaora.szczecin.pl

Kanclerz Tatiana Staroń
Tatiana Staroń
kanclerz SSW Collegium Balticum

Kanclerz Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum, pedagog i nauczyciel akademicki. Uwielbia pracę z ludźmi, uważa że to poszerza horyzonty, otwiera na świat i uwrażliwia.

Absolwentka Pedagogiki oraz studiów podyplomowych: MBA, Zarządzania w Oświacie, Coachingu i mentoringu w oświacie; Szkoły Mediatorów Sądowych; ukończyła między innymi kursy z Akademii Zarządzania i Treningu Menedżerskiego.

Propagatorka kształcenia i wychowania w duchu tzw. “szkoły demokratycznej”. Prowadzi zajęcia z teoretycznych podstaw wychowania, warsztaty z komunikacji społecznej, treningi z rozwiązywania konfliktów i pracy ze stresem oraz mediacji i negocjacji. 

oRGANIZATORZY wYDARZENIA

SZCZECIŃSKA SZKOŁA WYŻSZA COLLEGIUM BALTICUM

Collegium Balticum

STRESS OFF

Strees Off

pARTNERZY

Harmony

Fundacja Saystop

Iwona Guzowska

ZAPISY ONLINE

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

TAK BYŁO ROK TEMU

W razie pytań prosimy o kontakt:

d.macedonska@cb.szczecin.pl

tel. 663 737 412

Copyright 2021 © All rights Reserved. Design by Collegium Balticum