REDAKCJA

dr Barbara Popiel

REDAKTOR NACZELNA
Dr Barbara Popiel – prorektor ds. Jakości Kształcenia w SSW Collegium Balticum, doktor nauk humanistycznych, wykładowca, wiceprezes Fundacji Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS, redaktor naczelna gazety „Gabit” Teatru Lalek „Pleciuga”, trener szybkiego czytania, redaktor i korektor, mediator i szkoleniowiec, blogerka. Prywatnie wielbicielka kryminałów, opowieści grozy i książek dla dzieci, zafascynowana tematami z zakresu zarządzania czasem, historią literatury i językami obcymi, miłośniczka psów i świnek morskich.

Rektor Aleksandra Żukrowska

dr hab. Aleksandra Żukrowska – rektor SSW Collegium Balticum, absolwentka psychologii w specjalnościach psychologia kliniczna i psychologia społeczna. Mając 26 lat obroniła doktorat z filozofii i uzyskała tytuł doktora habilitowanego w zakresie filozofii i socjologii – teorii poznania. Interesuje się problemami kształtowania ludzkiej wiedzy – indywidualnej i społecznej, tym, jak ludzie funkcjonują w kulturze oraz związkami między edukacją i kulturą. Nie potrafi żyć bez czytania książek, prawdziwie odpoczywa przy dobrych kryminałach, ale i oglądaniu seriali.

dr Mirosław Zająć

dr Mirosław Zając – prorektor SSW Collegium Balticum, absolwent studiów filozoficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ceniony przez studentów wykładowca przedmiotów z zakresu filozofii i nauk społecznych. Jako filozof zaleca postawę Davida Hume’a: świat jest zagadkowy i niewytłumaczalny. Znawca i miłośnik muzyki poważnej: klasycznej i współczesnej.

Kanclerz Tatiana Staroń

Tatiana Staroń – kanclerz SSW Collegium Balticum, pedagog i nauczyciel akademicki. Uwielbia pracę z ludźmi, uważa, że to poszerza horyzonty, otwiera na świat i uwrażliwia. Długodystansowa miłośniczka spacerów po lesie, fanka literatury fantasy i mocnej rockowej muzyki. Interesuje się religiami świata, w wolnych chwilach zajmuje się renowacją mebli, zdobnictwem i rysunkiem.

prof. Sławomira Gruszewska

Prof. dr hab. Sławomira Gruszewska – W dziedzinie psychologii ceniony naukowiec, ale też niezwykle doświadczony praktyk. Specjalizuje się w psychologii społecznej, psychologii twórczości, neuropsychologii i psycholingwistyce. Jest związana z SSW Collegium Balticum od 2007 roku. Jej wykłady są niezapomnianym przeżyciem dla studentów. Wierzy – i pokazuje wszystkim – że osiągnięcie „pełni życia” – jest możliwe. Trzeba tylko codziennie kontrolować UWAŻNOŚĆ – to, co się z nami dzieje, czego pragniemy; SZACUNEK – wobec innych ludzi oraz POKORĘ – wdzięczność nawet za złe doświadczenia bez rozpamiętywania krzywd, których doznaliśmy.

dr Andrzej Staroń

Dr Andrzej Staroń – prorektor ds. kadry SSW Collegium Balticum, jak sam o sobie mówi: ukończył kiedyś studia filozoficzne na Uniwersytecie Wrocławskim. Adiunkt i prorektor ds. kadry i rozwoju SSW Collegium Balticum. W wolnych chwilach dłubie w drewnie i chodzi po lesie.

 

Sprawdź także: