O BLOGU

Światy wielowymiarowe – blog SSW Collegium Balticum

Jesteśmy Uczelnią otwartą na nowe wyzwania i Collegium Balticumze wszystkich sił promujemy ideę samorozwoju i samodoskonalenia przez całe życie. Wspieramy ludzi otwartych, świadomych swoich potrzeb, chcących się uczyć i podnosić „swoje poprzeczki życiowe” – zarówno te edukacyjne jak i fizyczne czy duchowe.

Codzienność przyzwyczaja nas do jednowymiarowej przewidywalności świata, trudno jest nam ujmować go z wielu różnych punktów widzenia. Nasz Blog ma za zadanie pokazać, że funkcjonowanie w życiu nie może ograniczać się do „jednowymiarowości” i jednej dobrze oswojonej perspektywy. Wiemy, że taki ogląd rzeczywistości jest wygodny – ale nie o wygodę nam chodzi. Uważamy, że warto rozmawiać o tym, co w gruncie rzeczy dla nas wszystkich jest – poza prywatnym życiem – ważne. Będziemy Was zachęcać do włączenia się do takich dyskusji, do tego aby nie być obojętnym na niejednoznaczność i wielowymiarowość świata. Będziemy razem z Wami uruchomić wyobraźnię, która pozwoli nam na przechadzkę po światach alternatywnych – poglądach, doświadczeniach i wierzeniach innych osób. Wyobraźnia bowiem jest nam szczególnie potrzebna, kiedy znany nam dotąd świat nagle zmienia trajektorię, kiedy „wypada z torów”. Kiedy wszystko się zmienia. Serdecznie zapraszamy do lektury i dyskusji.

Kobieca Strona Uczelni – złączONE

SSW Collegium Balticum od lat wspiera kobiety, ZłączOne20-lecie naszej działalności naszej Uczelni pragniemy zainaugurować w kobiecym kręgu. Celem tego miejsca jest ukazanie kobietom ich siły, wartości wewnętrznych oraz mocy ich możliwości. Pragniemy stworzyć przestrzeń do świadomego celebrowania istoty kobiecości, radości z życia – dbania o siebie i swoich najbliższych. Blog ma być miejscem podsumowań naszych spotkań podczas, których będziemy rozmawiać o wyzwaniach życia codziennego, potrzebie kształcenia i zdobywania wiedzy, o nas samych, naszych wzajemnych relacjach,  zdrowiu emocjonalnym i fizycznym oraz o ich wpływie na nasze samopoczucie, decyzje i wybory. Chcemy przedstawiać  propozycje jak świadomie, bezpiecznie, zdrowo i w zgodzie ze sobą cieszyć się życiem.

Nasz Blog liczy bardzo na kobiety. Ufamy, być może stronniczo, że to właśnie wyobraźnia kobiet pozwoli na swobodne poruszanie się po światach wielowymiarowych, że kobiety myślą elastycznie, że zawsze potrafiły i potrafią w nowych okolicznościach przekonstruować swoje dotychczasowe myślenie.

Sprawdź także: