Zaczyna się w głowie – z warsztatów „Neurodietetyka”

Anita Gałek

Trzydniowe warsztaty „Neurodietetyka” zostały zorganizowane we współpracy Collegium Balticum z Kobietowo.pl – to dzięki wsparciu wspaniałych, pełnych energii i pomysłów kobiet możliwe były tak merytoryczne rozmowy o sprawach dotyczących zdrowego (lecz również smacznego!) żywienia. Nad przebiegiem rozmów czuwały dwie moderatorki, przedstawicielki Kobietowo.pl – Anita Gałek i Nina Kaczmarek. Dziś spojrzymy na przebieg spotkania i dyskusji oczami pierwszej prowadzącej.

Zaczyna się w głowie

„Wszystko zaczyna się w głowie” – ta myśl na co dzień towarzyszy mi w życiu, zarówno tym osobistym, jak i zawodowym. Jako biolog z wykształcenia oraz trener i coach z pasji  wykorzystuję swoją wiedzę podczas warsztatów i szkoleń, by pokazać zależność pomiędzy tym, co robimy, a tym, co i jak myślimy.

Z tym mottem wychodziłam również z warsztatów z cyklu „Przesunąć horyzont”. Tematyka trzech dni spotkań oscylowała wokół zagadnień związanych z dietetyką, a głównie – neurodietetyką. Wielką wartością warsztatów były prelegentki, z których każda zaprezentowała swój punkt widzenia oparty na szerokiej wiedzy merytorycznej i doświadczeniu zawodowemu.

Duża aktywność uczestników spotkań pozwala stwierdzić, że zagadnienia związane z neurodietetyką cieszą się w obecnym czasie ogromnym zainteresowaniem, bez względu na wykształcenie i wiek odbiorców. Cykl spotkań pokazał, że dla wielu z nas temat odżywiania i jego związki z mózgiem są niezwykle frapującym zagadnieniem. Zaangażowanie w dyskusję uświadomiło mi wielką potrzebę przekazywania wiedzy z zakresu neurodietetki – dziedziny mocno się obecnie rozwijającej, potrzebnej i budzącej wielkie zainteresowanie.

Ogromnie się cieszę, że coraz więcej osób, które zajmują się szeroko pojętą dietetyką i dbaniem o zdrowy styl życia, wykazuje się holistycznym podejściem do tematu. Sięganie i korzystanie z różnych dziedzin nauki udowadnia, jak wiele zależy od tego, co dzieje się w naszej głowie. Zrozumienie tych mechanizmów może okazać się kluczem do sukcesu.

Takie kierunki jak dietetyka i neurodietetyka – proponowane przez Collegium Balticum –są strzałem w dziesiątkę. Warsztaty „Przesunąć horyzont” pokazały nowoczesne podejście Uczelni do edukacji. Duża elastyczność, otwartość na nowe metody dydaktyczne i wnikliwa identyfikacja potrzeb edukacyjnych z pewnością przełożą się na jakość studiów. Szczerze polecam uwadze każdego.


O AUTORZE:

Anita Galek dr Anita Gałek

Trener Sprzedaży FinxS Sales Assessment,  certyfikowany Coach ICF,  konsultant biznesowy.

Biografia

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

AKTUALNOŚCI

System obsługi studenta

NOWY SYSTEM OBSŁUGI STUDENTÓW – KALASOFT

Drodzy Studenci, z przyjemnością informujemy, że wprowadziliśmy nowy, wirtualny System Obsługi Studentów. Dotychczasowy system: e-dziekanat już nie funkcjonuje, dlatego prosimy o niepodejmowanie prób logowania się

Konferencja dla nauczycieli

KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI – 25.02.2021

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu przy współpracy z Szczecińską Szkołą Wyższą Collegium Balticum zaprasza nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na bezpłatną Konferencję z cyklu: Czwartki

status zagrożenia - pomarańczowy

COVID-19

Status zabezpieczeń COVID 19 POZIOM 2: wdrożenie zaostrzonego rygoru sanitarnego.Praca świadczona głównie zdalnie, Uczelnia zamknięta dla osób trzecich, ograniczenie mobilności i kontaktów, zwiększenie ograniczeń w

Wyślij wiadomość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *