CUD-dieta nie istnieje – z warsztatów „Neurodietetyka”

Nina Kaczmarek - blog

Tym razem trzy dni warsztatów „Neurodietetyka”, które Collegium Balticum zrealizowało wraz z Kobietowo.pl w sierpniu, podsumowuje druga moderatorka i zarazem prezes Kobietowo.pl. Przeczytajcie o wrażeniach wyniesionych ze spotkań, które dotyczyły tak szczególnego tematu, jakim jest jedzenie!

CUD-dieta nie istnieje

Rzeczywiście, CUD-dieta nie istnieje, ale wszyscy jesteśmy złożeni z Ciała, Umysłu i stosujemy Dietę, a to wszystko, odpowiednio zaopiekowane, może zapewnić nam CUDowne samopoczucie oraz zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Warto pamiętać, że każdy sposób żywienia to najzwyczajniej dieta, która ma swoje uwarunkowania psychofizyczne. Podczas  trzydniowych warsztatów z cyklu „Przesunąć Horyzont”, realizowanych w powiązaniu z nowo powstającym w Collegium Balticum kierunkiem studiów podyplomowych – Neurodietetyką – prelegenci przedstawiali zarys tych właśnie uwarunkowań.

Jako partner wydarzenia z ramienia Kobietowo.pl i przyszły wykładowca Collegium Balticum na kierunkach kierunków Dietetyka i Neurodietetyka, przykładałam wielką wagę do treści merytorycznych spotkania. Z radością mogę stwierdzić, że zostało tutaj poruszonych wiele ważnych aspektów: od założeń ogólnie rozumianej diety, produktów czy aktywności fizycznej, aż po sposób odczuwania i serwowania tego, co jest strawą nie tyle dla ciała, ile dla naszych zmysłów.

Zapewne każdy uczestnik wyniósł coś istotnego dla siebie, ale i poczuł niedosyt wiedzy. I słusznie! Rozwinięcie wszystkich tematów czeka bowiem na Was na studiach pierwszego stopnia i studiach podyplomowych uczelni.

Podczas zajęć na kierunku Neurodietetyka każdy ze słuchaczy będzie mógł szerzej poznać aspekty żywienia oraz związane z nimi poszczególne elementy, na które składają się bardziej i mniej oczywiste kwestie, jak choćby: kolor, samopoczucie, środowisko zewnętrzne.

Serdecznie polecam i zapraszam do poznania oferty wymienionych przeze mnie kierunków studiów!


O AUTORZE:

Nina Kaczmarek Nina Kaczmarek

Prezes Kobietowo.pl, dyplomowany Trener Biznesu, certyfikowany Coach ICF, Diet Coach, mówca motywacyjny, autorka spotkań „CUD, C-iało, U-mysł, D-ieta”.

Biografia

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Office 2021

MISTRZOSTWA ŚWIATA MICROSOFT OFFICE SPECIALIST 2021

Mistrzostwa świata Microsoft Office Specialist World Championship organizowane przez Certiport, MOS to globalny konkurs, w którym sprawdzane są umiejętności uczniów/studentów w zakresie obsługi programów Microsoft

Update: Info dla studentów

UPDATE: INFORMACJA DLA STUDENTÓW I ROKU

Drodzy Studenci, ze względu na wzrost zachorowań na Covid-19 spotkania organizacyjne dla I roczników nie odbędą się. Jednak specjalnie dla Was dziekanat w Szczecinie (Mieszka

iNformacja dla studentów

WAŻNE INFO DLA STUDENTÓW I ROKU !

Update z dnia 22.10: Uprzejmie informujemy, że w związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na Covid-19 spotkania organizacyjne w Szczecinie i Stargardzie zostają ODWOŁANE. ——————————— Szanowni

KORONAWIRUS – INFORMACJE

KORONAWIRUSINFORMACJESprawdź poniżej Komunikat Rektora dotyczący organizacji pracy uczelni w czasie stanu epidemii Komunikat z dnia 11.03.2020, godz. 10.50 W związku z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego

Wyślij wiadomość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *