CUD-dieta nie istnieje – z warsztatów „Neurodietetyka”

Nina Kaczmarek - blog

Tym razem trzy dni warsztatów „Neurodietetyka”, które Collegium Balticum zrealizowało wraz z Kobietowo.pl w sierpniu, podsumowuje druga moderatorka i zarazem prezes Kobietowo.pl. Przeczytajcie o wrażeniach wyniesionych ze spotkań, które dotyczyły tak szczególnego tematu, jakim jest jedzenie!

CUD-dieta nie istnieje

Rzeczywiście, CUD-dieta nie istnieje, ale wszyscy jesteśmy złożeni z Ciała, Umysłu i stosujemy Dietę, a to wszystko, odpowiednio zaopiekowane, może zapewnić nam CUDowne samopoczucie oraz zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Warto pamiętać, że każdy sposób żywienia to najzwyczajniej dieta, która ma swoje uwarunkowania psychofizyczne. Podczas  trzydniowych warsztatów z cyklu „Przesunąć Horyzont”, realizowanych w powiązaniu z nowo powstającym w Collegium Balticum kierunkiem studiów podyplomowych – Neurodietetyką – prelegenci przedstawiali zarys tych właśnie uwarunkowań.

Jako partner wydarzenia z ramienia Kobietowo.pl i przyszły wykładowca Collegium Balticum na kierunkach kierunków Dietetyka i Neurodietetyka, przykładałam wielką wagę do treści merytorycznych spotkania. Z radością mogę stwierdzić, że zostało tutaj poruszonych wiele ważnych aspektów: od założeń ogólnie rozumianej diety, produktów czy aktywności fizycznej, aż po sposób odczuwania i serwowania tego, co jest strawą nie tyle dla ciała, ile dla naszych zmysłów.

Zapewne każdy uczestnik wyniósł coś istotnego dla siebie, ale i poczuł niedosyt wiedzy. I słusznie! Rozwinięcie wszystkich tematów czeka bowiem na Was na studiach pierwszego stopnia i studiach podyplomowych uczelni.

Podczas zajęć na kierunku Neurodietetyka każdy ze słuchaczy będzie mógł szerzej poznać aspekty żywienia oraz związane z nimi poszczególne elementy, na które składają się bardziej i mniej oczywiste kwestie, jak choćby: kolor, samopoczucie, środowisko zewnętrzne.

Serdecznie polecam i zapraszam do poznania oferty wymienionych przeze mnie kierunków studiów!


O AUTORZE:

Nina Kaczmarek Nina Kaczmarek

Prezes Kobietowo.pl, dyplomowany Trener Biznesu, certyfikowany Coach ICF, Diet Coach, mówca motywacyjny, autorka spotkań „CUD, C-iało, U-mysł, D-ieta”.

Biografia

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

AKTUALNOŚCI

System obsługi studenta

NOWY SYSTEM OBSŁUGI STUDENTÓW – KALASOFT

Drodzy Studenci, z przyjemnością informujemy, że wprowadziliśmy nowy, wirtualny System Obsługi Studentów. Dotychczasowy system: e-dziekanat już nie funkcjonuje, dlatego prosimy o niepodejmowanie prób logowania się

Konferencja dla nauczycieli

KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI – 25.02.2021

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu przy współpracy z Szczecińską Szkołą Wyższą Collegium Balticum zaprasza nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na bezpłatną Konferencję z cyklu: Czwartki

status zagrożenia - pomarańczowy

COVID-19

Status zabezpieczeń COVID 19 POZIOM 2: wdrożenie zaostrzonego rygoru sanitarnego.Praca świadczona głównie zdalnie, Uczelnia zamknięta dla osób trzecich, ograniczenie mobilności i kontaktów, zwiększenie ograniczeń w

Wyślij wiadomość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *