DEBATA OXFORDZKA „CZY NALEŻY W POLSCE ROZSZERZYĆ DOSTĘP DO BRONI PALNEJ?” – 27.10.2018

Debata OxfordzkaW dniu 27 października 2018 roku odbędzie się debata oxfordzka na temat  „Czy należy w Polsce rozszerzyć dostęp do broni palnej?”. Wezmą w niej udział dwie drużyny, złożone ze studentów Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie.

Debata oxfordzka jest najszlachetniejszą formą uniwersyteckiej dyskusji, mającej swoje początki w XIX wieku. W Polsce pojawiła się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Zabronione jest w niej obrażane bądź wyśmiewanie strony przeciwnej. Celem debaty jest dyskusja na temat postawionej tezy, a drużyny kolejno przedstawiają swoje argumenty za (drużyna propozycji) i przeciw (drużyna opozycji). Zwycięzca wyłaniany jest przez publiczność w trakcie głosowania.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania zmagań uczestników debaty, która rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 13:35. Miejscem wydarzenia jest Aula w Zespole Szkół Nr 8 im. Stanisława Staszica, które mieści się przy alei 3 Maja 1a w Szczecinie.

Wstęp jest bezpłatny, lecz ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenie swojego przybycia na adres m.krempa@cb.szczecin.pl do dnia 25 października 2018 roku, do godziny 16:00.

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin