NOWOŚĆ W WYDAWNICTWIE CB

Przedstawiamy Wam nową pozycję wydaną przez nasze wydawnictwo. Książka pt. ” Wykorzystanie informacji geoprzestrzennej w realizacji polityki bezpieczeństwa środowiskowego” jest autorstwa dr Dariusza Drzewieckiego. Kto jeszcze nie miał okazji się z nią zapoznać, niech szybko nadrobi tę zaległość 😉 Polecamy i zachęcamy!

Poniżej zamieszczamy  fragment recenzji wydawniczej prof. ndzw. dr hab. Michała Trubasa z Zakładu Badań nad Konfliktami i Pokojem Uniwersytetu Szczecińskiego

„Przedmiotem naukowego zainteresowania Autora jest wykorzystanie istniejących i perspektywicznych systemów informacji geoprzestrzennej (GIS) do pozyskania danych umożliwiających uniknięcie lub ograniczenie stresu środowiskowego, którego przyczyną są niebezpieczne zjawiska pogodowe i wywołane nimi klęski. Teoretyczne rozważania i praktyczne rekomendacje związane z tą problematyką są treścią recenzowanej monografii. Podjęta w przedłożonej pracy tematyka jest nieobecna w literaturze szeroko pojmowanych nauk o bezpieczeństwie. Monografia zawiera więc nowatorskie treści, a zawarte w niej zagadnienia stanowią wielce przydatny materiał wspierający badania teoretyczne, sporządzanie oceny bezpieczeństwa terenu (obszaru) oraz proces decyzyjny w zarządzaniu i reagowaniu kryzysowym.”

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
infinitIT Lab
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin