WARSZTATY MONTESSORI W COLLEGIUM BALTICUM

W dniach 22-23/03/2014, w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum, odbyły się warsztaty w ramach europejskiego projektu edukacyjnego Montessori Methodology in Language Training (nr umowy 530963-LLP-1-2012-1-GR-KA2-KA2MP), których tematyką było nauczanie języków obcych osób dorosłych metodą Montessori. Zainteresowanie warsztatami było duże i z przyjemnością mogliśmy zaprosić na nie piętnastu uczestników. Zdecydowana większość osób, które skorzystały z warsztatów to nauczyciele języków obcych, którzy poszukują nowych, innowacyjnych metod nauczania.

Warsztaty zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez Panią mgr Alinę Doroch, osobę odpowiedzialną za kwestie merytoryczne związane z projektem. W pierwszy dzień warsztatów została omówiona metoda Montessori, która jest już powszechnie znana i stosowana w nauczaniu dzieci. Przedstawiono również sposób zaadoptowania znanej metody w innowacyjnym projekcie Metoda Montessori w Nauczaniu Języków Obcych. Drugiego dnia skupiono się na prezentacji Podręcznika Użytkownika przygotowanego w ramach projektu, którego celem jest przedstawienie praktycznego zastosowania metody Montessori w nauczaniu języków obcych wśród osób dorosłych.

Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką mogą jeszcze skorzystać z warsztatów on-line, które odbędą się w kwietniu 2014 r. Chętnych prosimy o kontakt pod adresem: b.kusiak@cb.szczecin.pl

Galeria zdjęć

no images were found

.

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin