WIZYTA STUDENTÓW COLLEGIUM BALTICUM W BBN

W dniach 26÷28 listopada studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne realizowali Podróż Studyjną do Warszawy. Podróż rozpoczęła się zwiedzaniem popularnych miejsc stolicy o narodowym charakterze. Trasę zwiedzania rozpoczęli od pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. W dalszej części przechadzając się po Starym Mieście na dłużej zatrzymali się przed Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta. Trasę zwiedzania zakończył przystanek przed Pałacem Prezydenckim.

Punktem centralnym podróży była wizyta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W pierwszej części spotkania Pani Joanna Kwaśniewska-Wróbel, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Szefa Biura zapoznała studentów z rolą, zadaniami i strukturą Biura. Następnie oficer Departamentu Analiz Strategicznych, płk Adam Brzozowski zapoznał ze szczegółami Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego oraz zawartością opublikowanej przez BBN Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego RP. W zaaranżowanym miniaturowym forum, dzięki obecności Pana Generała Lecha Konopki, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, studenci mieli także okazję podyskutować na tematy związane z reformą systemu kierowania i dowodzenia SZ RP, cyberbezpieczeństwem oraz dotyczące bezpieczeństwa publicznego.

Podczas wizyty w BBN studenci spotkali się ponadto z szefem BBN ministrem Stanisławem Koziejem.

W dalszej części podróży studenci odwiedzili Parlament RP, gdzie mogli zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem Sejmu oraz Senatu. Spotykając w kuluarach sejmu znanych polityków mieli także okazję zadawać pytania i robić z nimi pamiątkowe zdjęcia.

W godzinach wieczornych odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego zapoznając się z historią znanego w naszej historii czynu zbrojnego.

Podróż studyjną zakończyły zakupy w Złotych Tarasach.

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin