MŁODZI SZCZECIŃSCY MANIACY FILMOWI – POCZĄTEK!

20 i 21 września 2013r. grupa Młodzi Szczecińscy Maniacy Filmowi w ramach projektu „Młodzież w działaniu” wzięła udział w pierwszych warsztatach z panem Jarosławem Wszędybyłem ( który współpracował z Leszkiem Dawidem przy filmie „Jesteś Bogiem” , asystował przy filmach „Człowiek z winylu czy „Jaskółka”).Warsztaty odbyły się w Collegium Balticum. Tym samym rozpoczęła dziewięciomiesięczną przygodę z tworzeniem filmów.

Podczas piątkowego spotkania , które trwało od godziny 16.30 – 20.00,grupa zapoznała się z podstawami tworzenia filmów.Pan reżyser tłumaczył jak buduje się film, poszczególne sceny.Grupa mogła obejrzeć nagrodzone na festiwalach krótkometrażowe filmy m.in.:Moje miejsce(Leszka Dawida),God of Love (Luke’a Matheny’ego), Barbakan(Bartka Żmudy). Razem z panem reżyserem członkowie grupy próbowali omówić obejrzane filmy.Opowiadali o swoich wrażeniach.Sobotnie warsztaty, zakończyły się pracą w mniejszych grupach, nad wymyśleniem pierwszego aktu wymyślonego przez grupę filmu.Każda grupa miała przygotować kilka scenek, składających się na pierwszy akt filmu.

Sobota, to dzień w którym doszło do pierwszych prób nagrywania filmów(w grupach trzy osobowych) kamerami , aparatami cyfrowymi i telefonami komórkowymi. Temat zadany przez pana reżysera brzmiał : Miejsce. Na zakończenie każda z grupa otrzymała temat, który następnie miała przedstawić w formie krótkiej scenki.

Kolejne warsztaty już w listopadzie, na które z niecierpliwością czekamy!!!! Tymczasem Młodzi Maniacy dostali od pana reżysera dwa zadania domowe.Pierwsze z nich polegać ma na nakręceniu przez każdą osobę z grupy inicjatywnej, trzech krótkich filmów (do 30 sek.), których tematem jest Portret.Autorzy filmów zadają wybranej osobie dwa pytania.Drugie zadanie to stworzenie scenariusza filmowego do dłuższego filmu. Temat narazie niech pozostanie tajemnicą.

Galeria zdjęć

Udostępnij nasz artykuł w mediach społecznościowych

Share on facebook
Udostępnij na facebooku
Share on twitter
Udostępnij na twitterze

Sprawdź naszą

Partnerzy Uczelni


12 Dywizja
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
PSP
Komisja BIO
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Szczecinie
Wojskowa Komenda Uzupełnień
Sejm
ZUW
Szczecin
Klaster IT
Microsoft
Microsoft Azure
Object Connect
Policja
Tieto
INFinLAB IT
MUZEUM NARODOWE
Uzdrowisko Kołobrzeg
Uzdrowisko Kołobrzeg
SOSW Tanowo
CTiSR Sense
Schronisko dla nieletnich
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
Hejnałek Przedszkole nr 2
Poradnia Nowogard
ZP Grodzisk
SOSW nr 2 Szczecin